האם זני קנאביס חזקים הם טובים יותר? זני קנאביס מומלצים? לא בהכרח. אבל כיום חוזק הזן הפך לסוג של מדד תחרותי בקרב חברות שונות, כך שלחנויות הגיעו זני קנאביס מעוררים, עוצמתיים ובולטים במיוחד. בחו"ל כבר מדובר במגמה מורגשת מאוד: חלק גדול מהחברות מתחרות על ייצור עם אחוזי ה-THC הגבוהים ביותר וחלקן מתגאות גם ב-40% של THC. אבל רגע לפני שאתם יוצאים לחפש אותם, כדאי לצנן קצת את החגיגה ולהבהיר, שהזנים החזקים ביותר בישראל עומדים על סביב 20% THC בלבד.

וכאן זה המקום להזכיר שלמרות התחרות הספק-ספורטיבית-ספק-שיווקית בין המגדלים, קנאביס חזק יותר לא מעיד על טיבו או איכותו של הקנאביס ולפעמים להיפך. גם זני קנאביס בסופר פארם עם 10% THC יוכלו להיות איכותיים במיוחד. לכן מדד "החוזק" צריך לכלול גם את הטעמים, ההשפעות ואיכות התפרחת, המבוססת לבדה על מאות רכיבי הצמח השונים.
אז אם כך מהם זני הקנאביס המומלצים ביותר??? 

זני הקנאביס המומלצים והחזקים בישראל

צונאמי (TSUNAMI) – זן האינדיקה בייבוא מקנדה של חברת BOL פארמה נחשב כיום לזן הקנאביס החזק בישראל. נכון לבדיקת המעבדה שבוצעה לו בחודש מרץ, עמד הצונאמי על 24.3% THC.

אלסקה – (ALASKA) – זן הסאטיבה המוכר והידוע לכל, זן בעל מחקרים פורצי דרך אשר יחודיים לחברת תיקון עולם בלבד.
לזן האלסקה כיום ישנו ריכוז THC הגבוהה שהיה מעולם 23.5%! כן קראתם נכון!

אמרלד (Emerald) – האמרלד של חברת בזלת מכיל בבדיקת מעבדה 23.5% THC. זהו הזן הראשון (סאטיבה) שמגיע ארצה היישר מאורוגוואי.

פי.קיי (SUPPORT P.K) – זן הדגל המוצלח והנחשק של חברת בטר, גם הוא נחשב לאחד הזנים החזקים ביותר בישראל ועומד על 22% THC בבדיקות המעבדה.

ג'ין גאי (Jean Guy) – גם הוא חדש בישראל וגם הוא מיובא על ידי חברת בול פארמה מקנדה. הזן החזק עומד על 21.8% THC וכבר הספיק לאזול מהמלאי עם הגעתו, אבל חודש מאז.

זני קנאביס חזקים נוספים ברשימה משתייכים לחברה בשם "קנדוק", הכוללת סדרה של 5 זנים שנקראים על שם אותיות יווניות ונעה בין 19.2%-21.1% THC.

את המקום השישי והשביעי ברשימת הזנים החזקים בישראל תופסים אופל (Opal) המכיל 20.3%-21.3% THC (אם כי בדיקה קודמת הפגינה נתון של 22% THC) ומגידו המכיל 18.8% THC.

זני קנאביס חזקים נוספים בקטגוריית T20 מגיעים עד 20% ואף יותר, אבל עשויים להכיל גם פחות מ-16% ולכן לא תפסו מקום מכובד בצמרת. זנים אלו הם: "תכלת" של חברת שיח, "אודם" ו-MVA של חברת בול פארמה.

ומה קורה בחו"ל?

ריכזנו 5 זני קנאביס חזקים מהעולם בסדר עולה:

Dr. Grinspoon (סאטיבה) – בעל 25% THC

Og Ghost Train Haze (היבריד: סאטיבה דומיננטית) – זהו זן בעל השפעה פסיכואקטיבית מאוד חזקה ולכן מתאים רק למטופלים מסוימים ומכיל 25.49% THC.

Blue Monster Hol (היבריד: אינדיקה דומיננטית 80%) – בעל 26% THC

Y Griega (היבריד: סאטיבה דומיננטית 80%) – זן שמציע ריח נעים וטעם מתקתק עם תחושת ריחוף נעימה. מכיל 27.10% THC.

Tutankhamun (היבריד) – זהו זן חזק ונדיר מאוד מברצלונה, שעומד על 33% THC ואף זכה על כך בפרס בשנת 2011.